Ruijie Reyee RG-POE-50-60W-MG | 1-Port PoE Injector / 2500Base-T / 56V 60W
https://www.itworldph.com/web/image/product.template/11640/image_1920?unique=c63f602
(0 review)
₱ 3,422.00
Not Available For Sale
(₱ 0.00 / Units)
This combination does not exist.
Product Name: Itw | Ruijie Reyee RG-POE-50-60W-MG 1-Port 60W Gigabit PoE Adapter
Specification
Hardware Specifications
* Dimensions
- 137.4 mm x 62.3 mm x 32.6 mm
- 5.41 in. x 2.45 in. x 1.28 in. )
* Weight: 225 g (7.94 0z)
* Output Voltage: 56V @ 1.08A
* Gigabit LAN Port: 2.5G
* Remote Reset Capability: No
* Reset Button: No
* Rated Voltage: 100 240V AC @ 50/60Hz
* Input Current: 1.5A@120VAC, 1.2A@240VAC
* Inrush Current: <60A Peak @ 120VAC, <120A Peak @ 230VAC
* Average active efficiency: 90.32%
* Efficiency at low load (10%): 83.44%
* No load power consumption: 0.130W
* Output Ripple: ≤1%
* Switching Frequency: 65KHz
* Line Regulation: ≤ 5
* Load Regulation: ≤ 5
* 2 Pair Powering: -
* 4 Pair Powering: Pins 1, 2, 4, 5 (+) and Pins 3, 6, 7, 8
* Operating Temperature: 0 to 40° C (32 to 104° F)
* Storage Temperature: -30 to 70°C ( 22 to 158° F)
* Operating Humidity: 35 to 95% Noncondensing
* AC Connector: 3 pole appliance inlet type C6
* Data IN / POE: RJ45 Shielded Socket
* Surge Protection: Difference and Common Mode
* Clamping Protection: 65V Power
* Max. Surge Discharge: 500A(8/20us) power
* Peak Pulse Current
- 36
- A (10/1000us)Data
* Shunt Capacitance: <5 pF data
* Response Time: <1 ns
* Certifications: CE, FCC, CCC
* Warning: Operation of this equipment in a residential environment could cause radio interference.
*** Reminders:
About Us
Corporate Partnerships
Store Hours
Monday-Sunday
9:00am - 7:00pm
1202 A. Lorenzo St.